| Bogdanpalintineanu a întrebat:

daca am insuficienta respiratorie merge sa fac sala fara sa imi afectez creierul din cauza lipsei de oxigen din sange? insuficientta respiratorie mi.a scazut semnificativ capacitatea de oxigenare de pilda la joggin pot sa alerg maxim 2-2.5km in loc de 5km pe putin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Insuficienta respiratorie din ce cauza?
Poti sa faci sala, ma gandesc ca stii si tu cand sa te opresti si sa nu te fortezi. Acum depinde si de unde insuficienta, poate nu ai voie sa faci sala deloc. Intreaba-ti medicul pentru a primi cel mai bun raspuns.

| Bogdanpalintineanu explică:

Este vorba de disfunctia muschiului respirator pe cale neurologica as putea spune declansata de cand am practicat excesiv sa imi tin respiratia