| florinalexutz25 a întrebat:

de 2 ani am un nodul sub brat sau ceva de genul, dar acum se manifesta si sa marit si a iesit si puroi... asta inseamna ca e cancer?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca a iesit puroi, ala nu-i nodul, doar un furuncul care recidiveaza!
In cazul asta, este recomandat sa mergi al un chirurg sa ti-l curete bine si sa-ti prescrie un antibiotic, ca sa elimini definitiv acel focar de infectie.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, dimpotriva, inseamna ca nu e cancer, ci o infectie, probabil o hidrosadenita, o inflamatie a unei glande sudoripare. Trebuie sa ajungi la medic pentru tratament, altfel infectia poate sa distruga pielea si tesutul gras din axila si sa iti ramana o cicatrice mare si urata