| CarlosAttila a întrebat:

De 3 zile cand ma duc afara la frig ma mănâncă picioarele si mâinile iar cand stau in casa sau la căldură nu am nimic... ce ar putea fi? Am 18 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vremea rece e de vina nu are nimic. Iesi cand e nevoie afara si stai inchis acasa

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Poate ai făcut alergie la frig. Dacă îți pui un cub de gheață pe mână, se înroșește zona?

| CarlosAttila explică (pentru supadeceapa):

Daca am facut ma pot vindeca? E grav?

| supadeceapa a răspuns (pentru CarlosAttila):

Nu e grav, dar să mergi la medic.

| JulyDreams a răspuns:

Daca ai pielea uscata sau se cojeste poate asta o fi cauza. Incearca o crema de corp pentru piele uscata. Daca nu se amelioreaza in cateva zile, intreaba un farmacist/medic.

| MirceaRaicu98 a răspuns:

In general mie mi se intampla cand intru de la frig in casa. Circulatia sangelui intalneste diverse temperaturi dar daca sesizezi un discomfort ar trebui sa vorbesti cu parintii si dupa la medicul de familie