| DanTin a întrebat:

de aproape 2 saptamani am o tuse seaca pe timpu zilei, dimineata cand ma trezesc tusea e groasa dar apoi revini la normal adica seaca, mentionez ca temperatura e de 37, 5 - 37, 7
Am fost la spitalul judetean mi-au facut o radiografie doctorita de acolo mi-a spus ca este ceva foarte grav si trebuie tratat imediat si mi-a dat trimitere catre spitalul TBC, acolo cu aceeiasi radiografie medicul de acolo mi-a spus ca vede nimic grav nici o boala nimica. Sunt disperat tusea devinine din ce in ce mai agresiva. Am luat antibiotice si ACC 1 saptamana si nimica. Aveti idee ce poate fi? Ce medicamente ar trebui sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DDoctorita a răspuns:

Buna. Pai daca ai tusa trebuie sa iei antitusigene, dar nu le poti lua asa de capul tau. NU POTI SA IEI MEDICAMENTE PE CONT PROPIU!

DE CE? Pentru ca pot interactiona intre ele si eleva nivelul toxic.

Exista fel si fel de medicamente, asa ca sunt unele cae nu isi fac efectul la 2 ore ci la cateva zile! Daca nu esti multumit, ar trebui sa te intorci la medic! happy