| TeoTudor a întrebat:

De aproape doi ani am unele momente cand dupa ce alerg sau joc un fotbal simt o durere ingrozitoare de la genunchi in jos, pana la glezna iar durerea este pur si simplu pe os. Acum 2 zile am fost la alergat iar terenul a fost ud si efectiv mi-a intrat apa la adidasi insa pana atunci nu mai avusesem de mult timp aceasta problema. Ce este si mai rau e ca ma doare uneori atat de rau incat nici nu pot sta in pat / sa dorm iar cand merg parca mai scade un pic din intensitate dar tot ma doare! Am fost la doctor si mi-a zis ca nu am nimic, iar dureri ale cresterii ma indoiesc ca pot fi pentru ca eu am incetat sa mai cresc cam acum un an. ( am aproape 18 ani )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Crush247 a răspuns:

Salut!
Am avut si eu o ''tentativa'' din ce ai avut tu.
Si sunt de parere ca durerea este datorata papucilor cu care alergi, eu alergam prima oara cu o pereche de tenesi si a inceput sa ma doara tibia. La scurt timp am inceput sa alerg intr-o pereche de Adidas respectiv Nike iar durerea a disparut. ce vreau sa zic este ca am schimbat acea talpa joasa si ''Tapana'' cu una inalta, moale si pe perna.
Dar totusi la problema ta tin sa cred ca ai nevoie si de ceva calciu pentru oase.

| kiri11 a răspuns:

Sa nu fie problema cu lichidul sinovial din cavitatea articulatiei. din aceasta cauza componentele articulatiei nu sunt lubrifiate si se freaca intre ele distrugand cartilajul articulatiei. iti recomand terapia magnetica, produs stiut de mine kneeactive. si de asemenea discutia si consultanta unui medic expert happy cu genunchii nu-i de joaca

| kiri11 a răspuns:

De asemenea am citit si am primit informatii cand mi-am cumparat aceasta banda magnetica, despre un supliment tot dedicat articulatiilor numit flexa plus. Pot spune ca genunchiul meu este ok, important este ca nu mai simt durerea pe care o aveam.