| Lukasz a întrebat:

De astazi m-a luat o tuse cam mare.
Ám iesit azi pe afara si cand tuseam oara ma pisca ceva la plamani,parca imi simteam plamanul in gat,nu stiu cum sa explic si trebuia sa tusesc sa nu mai ma doara,acum sunt in casa si imi iese un aer rece din gura, ce pot sa fac? si cand stau ma pisca.Cand tusesc parca simt ceva intre plamani, ceva rece.ce pot face? credeti ca am ceva rau la plamani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cu un ceai si cu un plantusin forte (20 de lei) se va rezolva problema.
https://www.catena.ro/......rte-250-ml

| vocea a răspuns:

Da este tuse umeda, iti trece daca iti iei medicamentele, trebuie sa mergi la medic daca te doare rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde sa stim noi mai bine la misto du-te la doctor sau bea vreo trei patrusute de rachiu de cazan dupa aia mai vorbim, dasca tie frica de spitale,'Fereasca Domnul sa nu ajungem pe acolo'hai ma ca trece stai fara grija.

| MuCelMic a răspuns:

Un ceai foarte bun pentru tuse:
Ceai de muguri de pin (de la Plafar) - (in 3 zile nu mai ai nimic, daca respectiti instructiunile)
http://www.plafar.net/......0_mare.jpg

sau Muguri de coacaz negru (de la Hofigal):
http://hofigalonline.ro/......t-65-1.jpg