| Izzabella a întrebat:

De cam 1 luna am o raceala de care nu mai pot sa scap...La inceput nu am avut decat o durere in gat, apoi am inceput sa tusesc si sa imi curga nasul. Dupa 1 saptamana doar tuseam, iar acum a inceput iar sa imi curga nasul. Am o tuse seaca... am incrercat multe pastile abocalmin etc.(nici eu nu le mai stiu) pe care mi le-a recomandat doctorul. Va rog sa imi spuneti niste medicament sa imi treaca.***FUNDA ***

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ar trebui sa te vada un ORL-ist, s-ar putea sa ai o sinuzita care s-a cronicizat.

| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Eu am luat ibuprofen și panadon,însă am scăpat de răceala cruntă doar cu două injecții de moldamin. Fără ele, rămâneam la pat. Eu îți recomand o injecție-două de moldamin. Știu că injecțiile sunt dureroase și bănuiesc că nu prea îți plac dar doar așa îți poți reveni. Consultă un medic, din nou.

Numai bine!
Succes!
Sănătate!