| ShutFickOn a întrebat:

de cam 2 zile in spate unde am măseaua imi tot musc o parte a obrazului fara sa vreau si e foarte enervant. Adică mereu cand musc sau fac cu dinții imi prind obrazul între dinti si cand mănânc de ex o ciocolată imi prind obrazul între dinti si e foarte enervant, deja am rană, ce să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Reginaa a răspuns:

Si mie mi se mai întâmplă. Încearcă să nu o mai apropi de dinți, să nu te mai musti chiar dacă e greu si va dispărea de la sine. De obicei la mine trece după 3-4 zile când se întâmplă. Sper că te-am ajutat

| Simpatic a răspuns:

Asta e like sau +1 la skilluri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi mănâncă mai liniștit ca nu ești lup.

| Diaconu_Valentin_1999 a răspuns:

Salut. Sincer să fiu, când eram mai mic (maxim 12 ani), mi-am scos un colț de dinte pentru că împiedica o măsea să crească, și dacă nu făceam asta, măseaua îmi creștea în lateral și îmi intra în obraz. Îmi pare rău pentru tine și sper să nu fie și la tine ceva asemănător. Într-un caz mai rău, ai putea face un control... Multă sănătate!