| mariacat12389 a întrebat:

de cateva zile ma dor sanii, ii simt umflati si tari. care ar putea fi cauza? sunt virgina, deci nu ar putea fi o sarcina. va rog, ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Iti vine menstruatia

| mariacat12389 explică (pentru mona):

Si de ce imi apar tocmai acum? e prima oara cand am astfel de dureri

| mona a răspuns (pentru mariacat12389):

Pai simptomele premenstruale difera de la o luna la alta[ca si la mine, intr-o luna am semne inainte cu o saptamana si cateodata nu am nici un semn]

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acestea pot reprezenta simptome premenstruale, care apar cu 3-7 zile ( sau mai RAR, chiar cu 10 zile ) ÎNAINTE de a veni menstra - deci, e posibil ca în următoarele zile să-ţi vină menstruaţia!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu purta sutiene stramte, bustul sa stea comod. sanii dor mai ales atunci cand cresc. sau poate fi pe baza hormonala (inainte/dupa menstruatie). ai grija sa nu sari sa te doara mai tare si maseaza-i usor si odihneste-te.
cel mai important: cinste tie ca esti fecioara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iei un calmant, un paracetamol, potoleste durerile de genul. daca problemele persista, du-te sa te consulte un doctor, dar sigur e pe cauza hormonala. salut!

| CoRnEtEL a răspuns:

Baaaa,nu mai faceti voi pe inteligentii.Cel mai important lucru pe care trebuie sa o sfatuiti sa-l faca e sa consulte medicul, of