| ÎngerCretin a întrebat:

De ce, cand dintii ating ceva rece, ma dor? Ma spal pe dinti de 3 ori pe zi, mai rar de 2 ori cand nu am timp. Am folosit si sensodyne, colgate, dentalux, blend-a-med. Acum 2 ani ma spalam pe dinti foarte rar ( doar cand imi aminteam ) si am patit ceva grav la o masea. De atunci ma spal in fiecare zi fara discutie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sunt dinti sensibili.
Mergi sa te vada un dentist.
Te pup!

3 răspunsuri:
| Own3r a răspuns:

E o senisibilitate dentara happy

| ghostbusters a răspuns:

Ai dintii sensibili

| TippaAnonima a răspuns:

Air doar o sensibilitate dentara. Si EU am avut, dut-e la un dentist, el via sti CE sa faci. Poate ca de la Masea ai. Funda?