| StiGGy a întrebat:

De curand mi-au aparut niste pete albe pe talpa piciorului drept.
Acum cateva zile mi-au aparut 2 besici (nu stiu exact daca sunt besici) pe degetele de la acelasi picior. Cand calc ma ustura, stie cineva ce este si daca sunt medicamente prin care poate disparea? Dau Funda big grin Detalii la mostrock_imola@yahoo.com

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnneMarie27 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu te iei dupa altii care iti spun medicamente, pentru ca nici nu au vazut cum arata ca sa isi poata da seama.Mai bine mergi la un doctor pentru ca atunci poti fi mai sigur.Cred ca te-am sfatuit bine...winking.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare a fi o ciuperca a piciorului. Trebuie sa te vada un dermatolog, nu te poti trata la intamplare.

Abh
| Abh a răspuns:

Ai o eczema umeda numita dishidroza, necesita tratament dermatologic, nu vei reusi sa scapi de ea urmand sfaturile utilizatorilor TPU. Multa sanatate!

| ღBrUnEtHaAaღ a răspuns:

Stiu, ai ciuperca la picior. trebuie sa te dai cu crema de galbenele si sa te duci la dermatolog ca sa te scapi. pa!

| paulthegame a răspuns:

DA SUNT BESICI! asta s-a intamplat din cauza ca ai purtat ceva stramt, teau ros ori de la transpiratie, sparge besicile apoi pune un unguen gen flocinonon e bun sau pudra

| Lesu22 a răspuns:

Sigur ai un pantof care te strange strangandute s-a acumulat un chist care e plin cu apa si acesta va trece in 3 zile daca o lasi in pacehappy funda

| ciucuras a răspuns:

Castane strivite inmuiate in gaz lichid.Te va ajuta 100%