| Marko556 a întrebat:

Salut TPU,de două luni mă doare in mijlocul pieptului in special dimineața când mă trezesc,mă doare gând apăs dar și în timpul zilei când fac mișcări bruște sau ridic mâinile în sus. Am fost la un medic ortoped, am făcut o radiografie sa a zis că totul ii bine și că probabil m-am lovit undeva dar nu țin minte să mă fi lovit undeva. Ce as putea sa fac in continuare? De ceva vreme parca nici aer în plămâni nu mai pot trage ca lumea, mi-e frica sa nu am ceva la plămâni avand in vedere că am fumat, menționez că am 21 de ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HarryM77 a răspuns:

Incearca sa faci și o radiografie pulmonara pentru a te asigura ca totul este bine in cazul asta, și ar fi bine pentru sanatatea ta dacă ai putea sa te lasi si de fumat, dacă nu te gandesti tu la tine, nu se grandeste nimeni

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Mergi si la alt medic pentru o a doua opinie.

| blackann a răspuns:

Renunta la iqos/vape/glo whatever.