| Iulian743 a întrebat:

Salut, TPU! De doua zile imi curge doar o nară, curge mult, din abundenta, cu un miros foarte urât (probabil cu puroi), am fost la doctor și mi-a spus să cault alt medic (wow!). Ar putea sa fie sinuzita maxilară? Unde as putea sa rezolv asta? La un dentist sau ORL?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La orl clar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi repede la orl repede. Poate sa fie ceva grav

| Floridori a răspuns:

Ti-a spus sa mergi la alt medic pentru ca el nu avea specializarea potrivita. Daca asta este cazul, e ca si cum ai merge la cardiolog pentru probleme cu rinichii.

In afara de secretii nazale urat mirositoare mai ai si alte simptome? Dureri de cap sau presiune la nivelul sinusurilor? Ai carii sau dereri de dinti? Ai avut tratament de canal pe partea aceea?
Acestea sunt detaliile care fac diferenta inte o problema sau alta si te ajuta sa decizi carui medic sa te adresezi.