| andrei00sb a întrebat:

de duminica sunt foarte racit si urmez un tratament cu antibiotic. Azi noapte pe la ora 3 jumate m-am trezit, am fost la baie fiind putin ametit. Dupa aceea am ajuns inapoi in camera si am baut putina apa. Dupa aceea am cazut din picioare fara sa imi dau seama si am adormit pe jos, noroc ca ai mei au auzit sunetul caderii si m-au trezit. Tin sa mentionez ca am 15 ani. De la ce am avut aceasta stare de lesin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| raresfcsb123 a răspuns:

Am patit si eu... E cel mai groaznic lucru ce ti se poate intampla cand esti racit! Cand te trezesti din pat, chiar daca nu esti blonav, creierul revine in activitate si te ametesti putin deci daca mai esti si racit te poti astepta la orice. Creierul o cam ia razna! laughing

5 răspunsuri:
| ViperXd a răspuns:

Raceala iti distruge starea corporala...Deci ori de la raceala ori de la vreo boala care nu ai specificat-o in intrebare.

| Alex254 a răspuns:

Raceala poate iti amorti sistemul imunitar pentru o secunda, in care poti sa lesin sa nu-ti dai seama, sau o mai fi putut fost glicemie scazuta, protine...

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Se poate de la raceala, dar si de la antibiotice care sunt foarte puternice.

| OoBunnyoO a răspuns:

Probabil de la raceala in combinatie cu baia.
Raceala slabeste corpul (nu sistemul imunitar). Corpul consuma foarta multa energie pentru a distruge bacteriile si pentru a se recupera, asa ca vei avea mai putina energie pentru activitatile fizice. In combinatie cu apa fierbinte din baie care iti scade tensiunea iti poate da o stare de lesin. Mai ales daca te-ai ridicat un pic prea repede sau ai iesit prea repede de la rece la cald.
Si cand esti sanatos, daca iesi un pic prea repede din cada si din baie vei avea o usoara stare de lesin. Daca mai adaugi si un corp slabit din cauza racelii, da se poate intampla sa lesini.
Nu cred ca este nimic grav, insa daca se repeta acest lucru si in alte momente ale zilei atunci ar fi cazul sa mergi la doctor.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Posibil sa ai anemie/ti-a scazut glicemia. ori pastilele ti-au dat reactii adverse
Ar fi indicat, ca mama ta sa consulte medicul de familie si sa iti faca ceva analize
O zi bunahappy