| Gargant a întrebat:

De ieri am afte in gura, ma doare tare gatul si abia pot manca. Ce boala e? Cum pot sa o tratez?
Va rog raspuns urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 141414 a răspuns:

Da, ar trebui sa mergi la medic daca nu sunt provocate de pastile uriase de gat. Si ai putea incerca muraturi, e un sfat dat de un medic si la mine a functionat. Sanatate!

3 răspunsuri:
| AnaMaria2023 a răspuns:

Iti recomand sa te duci la medicul de familie, iti v-a da antibiotic si trebuie sa renunti la alimente reci sau prea fierbinti ceva de genul. Nu cred ca dureaza atat de mult sa iti faci o programare, eu zic sa te grabesti ca poate devenii mai grav

| Alexandra2104 a răspuns:

Incearca Aftiblock

| Florentina9210 a răspuns:

Mergi la medic maine, cel tarziu. Pana atunci. poti da la afte cu glicerina boraxata si pentru gat iti recomand Strepsils.