| Demos a întrebat:

De ieri mi-a iesit un herpes la buza, si s-a ridicat in sus pana aproape de nas. Am incercat sa-l dau cu tinctura de propolis, si nici un rezultat.
Ce ar trebui sa fac ca sa treaca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Dăi cu aciclovir

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista in farmacii o crema speciala pentru herpes. Nu stiu cum se numeste, dar farmacistele stiu bine (e doar una). Din ce spune prietena mea asistenta, herpesul iese de la lipsa vitaminelor. Acum dupa o iarna fara cruditati, iata-l! Treci pe legume-fructe crude sau suplimenteaza alimentatia cu multivitamine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Pentru tratarea herpesului bucal, foloseşte cu încredere ceai de mărul-lupului.
Nu este scump, şi în plus este foarte bun pentru această boală!
Sper că te-am ajutat!
Pa, pa!

| Demos explică (pentru anonim_4396):

Si netratat, in cat timp trece (aproximativ)?

| DumiY a răspuns:

Buna!
Te duci la farmacie si cumperi ACICLOVIR este o crema, costa in jur de 7-8 lei. Te dai cu ea si in cateva zile va trece.
Mai sunt si plasturi dar aceia nu sunt buni.
Pa, pa!

| B343 a răspuns:

Http://www.divahair.ro/......si_sfaturi
Daca nu iti trece ar trebui sa treci pe la un medic >:D<

| cretzulina5291 a răspuns:

Aciclovir

| eduard10 a răspuns:

Ia oscillococcinum îți intareste imunitatea si nu o sa mai apară.