| Cmn_Andrei_2000 a întrebat:

.. de la un timp ma framanta ceva...de la marul lui Adam in jos ma doare gatul ceva ca o mica umflatura. Am citit pe internet ce ar putea fi si cica s-ar putea sa fie un fel de cancer din cauza fumatului..bautului in exces si alte simptome.Cea care mi-a atras atentia a fost fumatul..si ceea ce spun o sa para ca sunt un stresat.Da chiar asa e de curand am inceput sa fumez( stiu ca nu-i sanatos) da am fumat cam o tigara pe zi timp de 2 sap.N-am avut problme dar acum chiar m-am stresat mult cu ideea ca as putea avea cancer din cauza fumatului, adica nu-s unul inrăit dar m-am gandit ca poate la unii se manifesta mult mai repede fata de altii. As vrea raspunsul vostru..si da stiu ca pare o prostie sa intreb asta din moment ce n-am fumat incat sa-mi fac griji, dar m-am gandit si am zis sa intreb.Astept raspunsul vostru

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Nu se face cancer într-un timp atât de scurt. Nu ai de ce să te îngrijorezi. Cel mai probabil este un ganglion ce nu are legătură cu cancerul. Trebuie să mergi la medic pentru ca să scapi de acel ganglion.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Evident ca nu poti face cancer dupa doua saptamani de fumat. Dupa cum banuiesc ca stii, nu poti gasi informatii valoroase despre sanatate pe internet.

| romeo78 a răspuns:

Iartă-mă, dar tu ești conștient de ce scrii aici? De ce ai impresia că aici te poate ajuta cineva?
Mergi urgent la medicul de familie și cereți trimitere pentru ORL. Unde vi se va face consult medical de specialitate și vi se acorda tratamentul corespunzător.
Nu mai vorbiți de cancer și alte tâmpenii cu fumatul!
În loc de o mie de gânduri idioate, ați fi mers din primele zile ale debutului bolii la doctor și nu ați mai fi întrebat aici nimic!
Deci, doar un consult medical de specialitate vă poate lămuri ce aveți!