| Al1nN a întrebat:

Salut, TPU, de vreo 3 zile am observat ca am niste dungi rosii pe spate, putin curbate. La inceput am crezut ca or sa dispara dar n-au disparut. Ce sunt si cum pot sa scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| stillhartu a răspuns:

In cazul in care ai luat in greutate in ultimul timp pot fi niste urme ale intiderii pielii si anume vergeturi. Mai ales daca sunt localizate in zona soldurilor. Din cate pot sa-mi dau seama, cred ca esti baiat. Si baietii se pot confrunta cu aceasta problema. Exista cateva creme pe piata care amelirioza, le fac mai putin evidente dar odata aparute e destul de greu sa scapi de ele. Daca cumva gresesc imi cer scuze ca te speriu degeaba. Cel mai bine ar fi sa te interesezi si tu despre asta si sa mergi la un dermatolog.

3 răspunsuri:
| PrincessSophie a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la dermatolog si sa vezi de ce ti-au aparut. Daca te dai cu tot felul de creme si chestii, fara sa stii exact ce e cu dungiile alea, s-ar putea sa aiba efecte adeverse si sa te trezesti cu alte chestii si mai rele. happy

| JapKa a răspuns:

E raie cu siguranta, mai forteaza si tu un dus laughing

| Love_Skittles_1992 a răspuns:

Te vei transforma intr-un sobolingozaur :o! Si-ti vei ucide rudele!