| Style10000 a întrebat:

de vreo luna asa ...am o durere la ochiul drept ...mai precis am asa impresia ca se duce intr-o parte si se ridica in sus nu ma pot concentra destul am fost la spital am facut un rmn nu am nimic si port ochelarii de vedere de vreo saptamana ce credeti ca ar putea fi sau trebuie sa mai astept vreo 2, 3 luni cu ochelarii de vedere

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Pai probabil ai strabism, dar daca spui ca ai fost deja la oftarmolog si te'a pus sa porti ochelarii inseamna ca e ok. Daca ai strabism ar trebui sa te mai interesezi la oftarmolog, si sa il rogi sa iti da mai multe detalii, dar mai bine ai purta ochelarii deoarece fara ei o sa ajungi sa ai o vedere foarte slaba daca ai strabism.

| SmRpT a răspuns:

Daca doctorii nu ti-au gasit nimic, mai mult ca sigur aici nu vei gasi raspunsul.happy