| RappKid a întrebat:

deci am 13 ani 1.55-60(nu stiu exact) si 57kg. Fac tennis de performanta de 6luni si as vrea sa ajung pe la 45kg. o dieta adica ce sa mananc e. t. c... va rog ajutati-ma a zis antrenorul meu ca ma va duce in turnee daca slabesc! FUNDA+VOT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| bibikiss a răspuns:

Mama tine cura si stiu ce mananca.in general salata fara fainoase si dulciuri.fructe,legume si peste sau carne de vita. tine cura cateva saptamani.ia a slabit in tro luna cam 10 kg.

| RappKid explică:

Ok o sa incerc mersihappy dar astept mai multe pareri