| al3xandru_4340 a întrebat:

Deci eu sunt cam gras. Am incercat sport, 2km alergat pe fiecare zi vreo 30 flotari 100 abdomene, fotbal dupa ore, mancat mai sanatos, dar sa fiu al naibi daca se vede vreun rezultat. Imi este si rusine sa ies pe strada.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, bine este să faci și dozările hormonale la endocrinologie.
Succes!
Pa, pa.

| relian a răspuns:

Ok pai continua asa cu alergatu ala sau chiar si mers este bine si de mincat doar salate, carne de piept de pui si aia fiarta.Nimic prajit absolut nimic, nu grasimi.Deci atit salate, verdeturi, piiine poti minca insa nu carne parjita si daca e doaer carne de pui.Rezultatul se va cvedea peste 6 luni sau 8 luni.In 8 luni daca no sa spui ca nu esti tu sa numi zici ham.Bine asta daca nu cumva ai ceva tulburari hormonale. Daca insa esti normal fa cum am spus si o sa vezi. Poti minca orez, cartofi dar fierti nimic parjit.Ira carnea doar de pui si numai piept fiert.Nu sucuri, doar apa.Garantat o sa slabesti.

| loredanaFS a răspuns:

Buna. uite aici cateva articole interesante... http://fetelestiu.ro/health-beauty/diete/

| Bybi a răspuns:

Poate ai vreo problemă de sănătate, mergi la medicul de familie să-ți dea trimitere la vreun doctor. Să nu-ți fie rușine, există lucruri mai importante în viață decât aspectul fizic. Baftă!

| PyKaciu a răspuns:

Salut!

Depinde cat ai facut sport si cat ai alergat... daca faci 2-3 zile lucrulile astea nu slabesti... Poate dura ceva. de la 2 luni in sus.

| sqash a răspuns:

Mananca fara paine si continua cu sportul si incearca la sala sau la judo