| de2ed a întrebat:

Deci ieri am fost la medic si am aflat ca am rosu in gat si un inceput de gastrita.
Azi noapte pe la 3 m-am trezit si am inceput sa vomit.
De la ce poate sa fie? Si apropo imi e foame dar nu pot sa mananc pentru ca am o stare de greata.Ce pot sa iau ca sa scap de ea?
Va rog ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| miki_4604 a răspuns:

Chitosanul,rezolva problema, se ia dimineata pe stomacul gol cate doua.Regleaza PH-ul din duoden(7, 5-este normal), ai un PH acid, chitosanul il transforma in mediu alcalin si vei scapa de aceste stari garantat 100%. Vomiti de la rosu in gat http://www.tiens-romania.ro/......sule-.html

| danielaxyz a răspuns:

Pentru rosu in gat e buna tinctura de propolis
pentru greata ia anghinare capsule de la plafar

| Man_Eduard_1996 a răspuns:

Doamne feri si pe mine ma doare gatul da la mancare ba in mine ca elefantul si nu se intampla nimic.doamne ferestete de rauri de astea.am cateva sfaturi care te-ar putea ajuta.1.tratament.2.miere sau ceai caldut.3.medicamente o firma foarte buna este decasept, homeovox.succes! sa dea Dumnezeu sa te insanatosesti repede! Sanatate!