| Al3rT a întrebat:

deci nu pot sa inteleg oricat de mult m-as spala la subtrat tot miros, tind sa precizez ca imi miroase doar axila stanga, dreapta nu imi miroase deloc... Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La sub-brat nu se evapora transpiratia ca si pe restul pielii, iar mirosul ramane acolo in cantitate mai mare.
Trebuie sa te speli zilnic mai des si sa folosesti ceva deodorant care incetineste transpiratia la sub-brat.

| 1231242 a răspuns:

Epileaza-te si da cu semen

| Porcusorul a răspuns:

Probabil ca mana stanga o utilizezi mai rar. Pastrand-o mai mult timp lipita de corp decat cea dreapta, se creeaza un mediu mai propice pentru bacteriile si fungii de la care vine mirosul. Sunt trei aspecte care trebuie indeplinite pentru a scapa de problema: dus cel putin zilnic, ras la subrat cel putin saptamanal si utilizarea antiperspirantelor (nu a deodorantelor simple) solide de genul stick.

| Otto19 a răspuns:

Da-te cu un antitraspirant mai puternic, si fa baie de cate ori ai ocazia, si cu timpul se duce mirosul

| PaulaSPFGHJKL a răspuns:

Incearca cu lamaie

| CORGE20 a răspuns:

Cumpara de la farmacie Transhiblock, e foarte util.winking