| SamSon a întrebat:

Din cate am inteles, ouale consumate crude sunt benefice pentru musculatura si rezistenta. Intrebarea mea este, cat de des trebuiesc consumate si in ce cantitate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu trebuie sa consumi mai mult de 2 oua pe saptamana, in exces fac rau.
Te pup!

3 răspunsuri:
| Samy98 a răspuns:

Bine ar fi sa consumi unul pe zi ca sa nu fie in exces pentru ca poate afecta stomacul.

| doctorandus a răspuns:

Pana cand te infectezi cu Salmonella, dup-aia nu-ti va mai arde de oua crude.

| Cosmin86 a răspuns:

Ai inteles prost.

Ouale crude au o enzima care impiedica absorbtia proteinelor.

CU CE te ajuta ca au proteine daca nu se abosrb?

Terminati cu aberatii de COPII RETARDATI