| FlorinBotezan10 a întrebat:

Salut TPU, duminică 30.06. 2024 am avut ghinionul de a-mi prinde unghia de la degetul mare la usa de la masina foarte puternic. Mi s-a înnegrit aproape toată și de la începutul unghiei de jos am apăsat și îmi curge sânge și când ridic ceva curge de sub pielita,ce sa fac sa aștept? Trece de la sine? Menționez ca nu ma doare pot lucra liniștit, numa-i ca îmi curge sânge când ridic ceva de acolo

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Mergi la un specialist.

| Cipi1212 a răspuns:

Unghia neagră vă cădea și vei avea una nouă.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Împachetează unghia cu ceva mai strâns. Ca să fie stabilă. E umflat? Roşu? Cald? Poți să pui o poză pe un link şi să o trimiți?