| aalyn21 a întrebat:

E vreo probema daca palma de la mana e predominant alba, cu nuante de rosu doar in varful degetelor si foarte putin in restul suprafetei? posibil vreo boala sau ceva la sange? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Nu trebuie sa te ingrijorezi, si eu sunt asa.Este din cauza lipsei de fier.De aceea mainile si poate chiar si fata sunt mai palide.
Trebuie sa mananci mai multe alimente bogate in fier (carne, spanac, fructe etc etc).
Stii, poti sa ajungi la anemie daca nu te recuperezi.
Mai bine ai merge sa faci analiza de sange.Asa, vei afla cum stai cu fierul, glicemia si altele.
Bafta!

1 răspuns:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Este posibil sa aveti o anemie. Ar fi bine sa mergeti la medic pentru un consult si eventual investigatii (in primul rand o hemoleucograma http://www.i-medic.ro/analize/test-hemoleucograma-completa).