| AdrianH1236774 a întrebat:

eram afară sa iau niste haine de pe sârmă de la uscat ş dintr-o dată sunt o pişcătura langa piept (sunt baiat) m-am uitat să sa vad si era o bulină mica mica rosie iar acum in mijloc s-a făcut facut ca un fel de blândă mica şi pe margini e rosu dar nu e blândă ca nu am mancarimi, ma ustura putin.ce am pățit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Paianjen, coropisnita, purice om/animal, sau capusa dar astea stau pe jos prin iarba; dezinfecteaza local cu spirt.si ai rabdare pana maine. poate esti alergic la intepaturi de insecte, ia o tableta de aerius si una de calciu. de la cea mai apropiata farmacie. daca te mananca Iasi o pasta mentolata

| AdrianH1236774 explică (pentru Ara997):

Era o albină sau păianjen cred ca astea le-am vz după ce m-ă înțepat.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Te a puscat o insecta!

| WhiteLife a răspuns:

Poate te-a mușcat o capusa.

| SuzuAnim a răspuns:

Cel mai simplu...Du-te la un doctor!