| denisman a întrebat:

eu am 12 ani si 1, 43 m, mi se pare ca sunt scund... am colegi care au si 1, 70m, mama are 1, 52m si tata 1, 70m, iar fratele mamei (unchiul meu) are 1, 80m si mama mi-a spus si mi-a aratat niste poze cu unchiul meu cand era de varsta mea si arata exact ca mine, aproape aceeasi fizionomie. Intrebarea mea este cam cat % as putea sa ajung la inaltimea unchiului meu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Argelean a răspuns:

Salut! Nu se stie la ce inaltime poti sa ajungi poate ramai la intaltimea asta poate te faci de 2 metri.Toate astea depinde de stramosi tai. Daca maicata are 1, 52 sunt multe sanse sa fi si tu 1, 52 sau 1, 60. Sper ca te-am lamurit, funda?

1 răspuns:
| Asta1569 a răspuns:

Și eu când eram de vârstă ta aveam 1.58 și acum la 17 ani am 1.78... Singura chestie sa nu te apuci de sală...