| wwkong1 a întrebat:

Eu am 13 ani.Și am fost 7 luni la sală de forță pentru a fi mai bun la unele sporturi.M-am lăsat de o luna deoarece nu mai aveam timp sa mă duc.Și mă doare destul de tare coloana, când mă aplec sau stau ghemuit, oare o sa-mi treacă cu timpul? Dau fundă. (Ridicam destul de mult la spate, aproximativ 25 de kg, și la unele exerciții 5)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ovidiu123432 a răspuns:

Daca ridici mai mult decat poti e clar ca te doare dar pentru 25 kg la 13 ani nu e mult, probabil te doare de la altceva.

| Sociopatul a răspuns:

Esti in crestere, normal ca nu e bine sa faci cu greutati mai mari decat poti duce. Ce inaltime, constructie ai?

| wwkong1 explică (pentru Sociopatul):

Păi..Am 1,60 și 50 de kg.