| DOC449 a întrebat:

eu in fiecare zic consum o sticla de Nestea, este un ceai cu arome pentru cei care nu stiu. Intrebarea mea este daca are vreo problema daca cosum prea mult aceasta bautra?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NeymarJr11 a răspuns:

Ceaiu e sanatos.

Recomand sa intrebi 1 doctor!

| DOC449 explică (pentru NeymarJr11):

Intr-adevar, dar nu este natural facut in casa... este cumparat deci nu stiu daca ar avea vreo influenta negatica asupra organismului.

| NeymarJr11 a răspuns (pentru DOC449):

Acum ramane la decizia ta daca mai consumi produsu sau nu, eu de 4-5 ani beau doar suc Fruty Fresh portocale/pere/grefe, ma-i imi iau ai mei cola din cand in cand dar m-am obisnuit cu FRUTY FRESH si nu am o problemabig grin

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu sunt asa de sanatoase ceaiurile din magazin, recomand sa-ti faci acasa mai bine.
Te pup!

| WarriorInReserve a răspuns (pentru anonim_4396):

E mai nesănătos să stai toată ziua în faţa PC-ului, ceea ce faci tu, decât amărâtul ăla de produs.
Asta aşa, orientativ, ca să poţi determina cât de nesănătos este ceaiul ăla.

| DOC449 explică (pentru WarriorInReserve):

Daca asta este parerea ta...dar nici nu am timp sa stau toata ziua in fata pc-ului. Este prea frumos afara decat sa stau in casa.

| WarriorInReserve a răspuns (pentru DOC449):

Ţi se pare că ţi-am răspuns ţie?
Ia mai citeşte odată.
"WarriorInReserve a răspuns (PENTRU ingerinfrant): "
Ce-i aşa de greu?

| DOC449 explică (pentru WarriorInReserve):

Scuza-ma, cateodata neatentia te costa.

| FabianelSHAF a răspuns:

Nu ar avea eu care beau 6-7 pahare de cola pe zi "laughing! Dar ar fi mai bine sa te duci din ce in ce la doctor! Funda?