| LaLaLaAM a întrebat:

Salut,TPU! Eu transpir fara sa depun vreun efort si imi dau cu deodorant cu pudra si imi fac dus zilnic.Am incercat toate deodorantele, dar degeaba. Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ashmy a răspuns:

Da-te cu bicarbonat de sodiu si apoi clateste-te e foarte bun funda?

1 răspuns:
| Moonlight123 a răspuns:

Am stat si ti-am citit toate intrebarile si raspunsurile pentru ca eram foarte contrariata de ce spuneai de mama ta si totusi am ajuns la concluzia asta : Bai fetita tu ai 12 ani si nu gandesti absolut deloc, vrei 2 marimi sa iti creasca sanii, iti acuzi mama. Doamnee..inteleg ca la varstaa asta care o ai gandesti ca ea e o zgripturoaica si vrea sa te vada moarta dar te inseli. Are totala dreptate si trebuie sa pui si tu mana sa muncesti ca nu esti o printesa si sa primeasca totul de-a gata.
Revino cu picioarele pe pamant si nu mai dramatiza atata.

Si legat de problema ta, stii e normal sa transpiri, orice om transpira e aceeasi chestie ca si cu respiratul, dusul la toaleta sau sa mananci.