| xV3N0Mx a întrebat:

Ieri am cazut si mi-o picat o masea. Intrebarea mea ii daca merg la dentist are ce sa-mi faca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O vrei tot pe aceea care ti-a cazut?

| Madayna a răspuns:

Da normal, iti face un implant si iti pune alta masea.

| zaratu a răspuns:

Da iti scote radacina sa nu se infecteze

| DalyanKawaiiiii a răspuns:

Du-te la doctor si vezi daca mai poate sa-ti puna maseaua la loc sau so inlocuiasca

| Cristi_Hordila_1991 a răspuns:

Neaparat

| Chinez_Alexandru_1991 a răspuns:

Da. iti poate inlocui maseaua. sau ti-o scoate complet. Depinde cat de grav e

| andrutzic a răspuns:

Daca ti-a cazut de tot cred ca implant thinking sau coronita depinde in ce stare e maseaua sau... nu mai elaughing Te sfatuiesc sa te duci la un control sa vezi ce zice si specialistul(cred ca era definitiva nu?)