| Marian_Paul_1999 a întrebat:

Ieri am fost cu bicicletasi am picat, m-am julit foarte rau la cot si am niste zgarieturi foarte dureroase pe toata mana, m-am julit si la genucnhi si aproape nu mai pot misca piciorul Ce sa fac sa imi treaca mai repede? crying.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Ar trebui sa cureti juliturile foarte bine si sa dai cu oximed, se vor vindeca mai repede.
Pentru picior ar trebui sa mergi la doctor.

3 răspunsuri:
| Mario76 a răspuns:

Ajuta foarte bine si dermazin, desi este pentru arsuri. Curata rana si dezinfecteaza cu tinctura de iod sau alcool iodat. Piciorul daca nu este rupt, este inflamata articulatia de la cazatura, caz in care ar fi necesar un antiinflamator, gen aspirina. Indicat ar fi un consult medical de specialitate sau macar o vizita la farmacie...

| SurprisedGuurl a răspuns:

Vorbeste cu parintiisi du-te la doctor.

| julia0123 a răspuns:

Ia sudocrem de la farmacie si te ajuta sigur! Sudocrem este pentru funduletul bebelusilor dar este foarte eficient si pentru rani, usuca piele si ajuta sa se formeze un start de pielehappy