| anonimul0724 a întrebat:

ieri am fost la urgente si am fost descoperit cu o otita medie ma durea cam de 3 zile, problema ca de aseara medicul mi-a prescris acid boratic cu un pansament(care trebuie udat cu acidul boratic si tinut in ureche 12h)
chestia e ca de cand am bagaat acidul boratic simt urechea infundata si nu prea aud cu ea
nu as vrea sa ma reintorc la medic, asa ca astept raspunsurile dvs!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gheorghe699 a răspuns:

Este normal sa o simti infundata, este efectul umezelii dat de boramid ..linistit trece si durerea si efectul de infundat.