| Neculae a întrebat:

Ieri la scoala la ora de muzica doamna ne-a pus sa cantam si eu dintr-o data am ragusit si sunt asa de 2 zile va rog ajutati-ma ce sa fac doctorul mi-a spus ca nu e nimic grav si ca sa incerc sa vorbesc cat mai putin si sa nu tip ajutati-ma FUNDA+VOT

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| wimpyannya a răspuns:

Eu fac muzica si iti pot recomanda sa mergi la un doctor Foniatru de preferat la spitalul Victor Babes. S-ar putea sa ai noduli pe gat sau pur si simplu ai corzile vocale iritate. Si da, trebuie sa vorbesti cat mai putine, mai exact deloc. Tratamentul de recuperrare pentru nodulii pe gat consta in tacere. Acum depinde de cat de grav este.

1 răspuns:
| necdannec a răspuns:

Intro cana de 250 ml pune 2 lingurite de miere de albine, un ou crud (fara coarja) si umple cana cu lapte fierbinte. Vei ramane uimita de rezultate.
Succes