| Alex665 a întrebat:

Salut TPU, ieri pe la 16:30 am avut un ciob din folia de sticla destul de mic pe mana si am dat pe la ochi. Mi-a intrat in ochi, dar cred ca l-am scos ca in ochi nu se mai vede nimic, doar ca am o jena cand clipesc, dar nu stiu daca e de la ciob sau de la gene care cateodata imi provocau aceeasi senzatie, dar peste 1 ora 2 treceau. Azi simt la fel, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Mergi la spital daca nu vrei sa te trezesti cu o infectie.

| Alex665 explică (pentru dullcat):

E posibil sa fie ca m-am iritat in coltul ochilui in exterior de cat am dat cu mana eu acolo simt disconfortul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roaga pe cineva sa se uite atent cu lupa ca sa fii sigur ca nu a mai ramas nimic in ochi, poate fi ceva infim, minuscul si tot poate produce disconfort deoarece sensibilitatea oculara e foarte mare.
Sau poate fi o infectie din aceasta cauza oricum, te-as sfatuii sa mergi la doctor ( oftalmolog ) pentru un consult in caz ca discomfortul nu trece rapid sau macar la farmacie pentru picaturi sa curete ochiul.

| Alex665 explică (pentru anonim_4396):

Salut De aseara iau visin si ma sterg cu comprese si ser fiziologic dar eu nu stiu daca ma doare ca am umblat eu si am iritat plopele si coltul ochiului sau chiar ma doare ochiul in sine... la cat de mult am umblat la el cand trag de spranceana ma ustura de mor sau daca pun mana in jurul l-ai

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alex665):

Tocmai de aceea ai nevoie de un consult, in special daca nu trece rapid problema

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Mergi la oftalmolog sau încearcă sa cumperi niște picaturi sa îți curate ochiul