| StefanFlorea a întrebat:

Salut TPU! Ieri seara am mancat orez cu o bucata de carne și la final am baut cam 25 ml de ulei de măsline, dupa jumătate mi-a venit sa vomit, dar mi-a trecut, azi la fel, după ce am mâncat mi-o venit sa vomit. Acum nu mai am nimic, dar simt o arsura pe esofag, e posibil sa fie de la ulei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa bei ulei? Pune-l in orez daca vrei. Da e de la ulei evident

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu inteleg de ce ai baut acel ulei? Ai ceva probleme psihice?

| sierra1 a răspuns:

"simt o arsura pe esofag, e posibil sa fie de la ulei?"

uleiul NU arde, eventual acidul gastric

| StefanFlorea explică (pentru sierra1):

Stiu, dar n am referit ca din vina uleiului, oricum nu mai am nimic

| sierra1 a răspuns (pentru StefanFlorea):

" StefanFlorea:... oricum nu mai am nimic"

așa mă gândisem și eu

| Catrice a răspuns:

Cu ulei nu te îmbeți, încearcă oțethee hee