| MeGaby112 a întrebat:

Imi poate spune cineva va rog ce ar putea cauza o stare parca de amorteala foarte, foarte slaba in zona inimii, care nu e resimtita des, ci doar cand imi deschid pieptul? Mentionez ca de mic, din cauza lipsei de Calciu, mi s-a format o "gaura" in piept. Am avut si palpitatii o singura data dupa vindecare, chiar inainte sa scriu aceasta intrebare.
Spuneti va rog, ar fi ceva de la inima?( nu ma doare nimic, nu am indigestie, nu simt ca ma sufoc, pot face efort cum ar fi mersul cu bicicleta, alergatul, fitness) Este de la panica creata in mine ca as avea ceva? Ar fi din cauza faptului ca am fost bolnav si mi-am revenit, iar acest episod sa fie emotiv sau cardiolog?
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Cred că e de la răceala pe care ai avut-o înainte, cel mai bine ar fi să mergi la cardiolog

| MeGaby112 explică (pentru Alverto):

Nu este constanta, dar resimt uneori o caldura in zona cosului pieptului si in capul stomacului. In rest, transpiratii, dureri, senzatii de lipsa de aer sau ale cele, sunt absente....Nu cred ca ar fi de la inima, plus ca am 17 ani, nu am avut boli cardiace si recent mi-am facut EKG si ascultat la inima si totul e in regula.

| Alverto a răspuns (pentru MeGaby112):

Totuși mergi la un medic