| Catalin2k18 a întrebat:

Salut TPU, in aproximativ o luna o sa am examinarea medicala pentru admiterea de la subofițeri pompieri am descoperit ca am varicocel....am citit mai multe forumuri despre subiectul acest si parerile erau impartite vreau sa stiu daca sunt inapt sau nu, mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Eu am avut cand am mers in armata, si am fost apt. Nu e considerat a fi o problema.
Dar, se poate rezolva. Operatia e usoara, si in doua-trei zile esti pe picioare.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Poate fi tratat. Ești apt.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

N-are nici o treabă ești numai bun te vor lua și în armată.

| blackann a răspuns:

laughing ce legatura are?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești apt