| Insomnii a întrebat:

in ultimul timp am dureri mari de spate cum as putea sa scap de ele?(am 15 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

S'ar putea sa ai scolioza(coloana stramba,si de aici dureri),depinde de pozitia in care stai, daca stai cocosata sau cu umerii inegali, apar dureri.consulta medicul.bafta!

Apache
| Apache a răspuns:

Probabil ca este de la pozitia in care stai la scoala...
roag-o pe mama ta sa iti faca un masaj la spate seara!
... ajuta sa stii!

| didiDia a răspuns:

Ai putea scapa de ele prin masaj terapeutic cu ajutorul unui terapeut bun. Sanatate!

| BetaAlfaGamaDelta a răspuns:

Du-te la doctor sau sa te apese cineva pe el pe mine cand ma doare ori ma duc ori ma apasa cineva pe spate. daca vrei da funda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incetand sa mai pui intrebari imbecile, si continuand cu o vizita la medic!

| MissmysteriousS a răspuns:

Eu stiu o persoana care poarta cosmodisc si i-a mai trecut din durerile de spate...dar preferabil ar fi sa te consulte un medic

| SmileSiAtat a răspuns:

Daca nu ti-a venit inca menstruatia durerile de spate sunt un semn ca ea trebuie sa aparawinking
insa daca ti-a venit nu stiu cum ai putea scapa de elethinking

| Ramm009 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un specialist. Iti iei trimitere de la medicul de familie. Poate fi vorba de o deformare a coloanei (lordoza, scolioza sau cifoza)... iti va recomanda gimnastica medicala in orice caz si in functie si de greutatea corpola si inaltime poate medicamente pe baza de minerale pentru intarirea oaselor. Acest lucru daca nu este vorba de o deformare a coloanei vertebrale.

| albastrucanoaptea a răspuns:

In mod cert ar trebui sa te consulte medicul generalist. Durerile de spate au o serie larga de motive pentru care apar. Exista un unguent (gheara dracului, daca nu ma insel) care suprima temporar (poate sa si amelioreze pe termen lung, insa nu stiu sigur) aceste dureri de spate. Un alt sfat ar fi sa stai dreapta (presupun ca nu stai - mai ales daca deja ti-au aparut aceste dureri). Succes!