| andreispeed250 a întrebat:

Salut,TPU.In urma cu ceva timp,am inceput sa vad din ce in ce mai ciudat,am fost prin nu stiu cati doctori oftalmologi,neurologi,am facut RMN, CT.Nimic nu poate explica felul in care vad,simt ca nu mai rezist,nu mai fac fata.Ce este de facut, am primit un tratament desi nu am niciun diagnostic pe care il iau de aproape 2 saptamani dar tot nu vad imbunatatiri, mentionez ca am fost si la psihiatru care a spus ca nu se pot trage de la nimic psihiatric.Sunt disperat.Ce i de facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pana la urma ce simptome ai?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În care fel vezi? Procesul vederii este date plus interpretare. Ochiul vede (date) și creierul interpretează. procesează imaginea. Astfel, psihiatrul tău avea dreptate până la un punct.

| relian a răspuns:

Explica ce anume vezi, sau cum vezi.Asa sa spui ca vezi ciudat, ce sa zica careva pe aici? Treb sa dai amanunte.
Ce este de facut? Sa c auti alti doctori, dar nu prin RO, acolo mai toti doctorii is cirpaci, gen vraci, ba mai buni is vracii decat doctorii de prin RO.

| IarsiIar a răspuns:

Cauta un oftalmolog de moda veche. Care face oftalmologie, nu optica. Doar masurarea dioptriilor nu rezolva nimic. Poate fi o boala a ochiului.

| LoVance0000 a răspuns:

Ti a dat la psihiatru ceva medicamente sa iei? eu chiar acum trebuie sa merg pentru un RMN si sper sa nu am scleroza multipla, am avut si depresie din cauza stresului