Întrebare recomandată | StatescuColegul a întrebat:

Salut tpu.La varsta de 15 ani poți avea calculi renali? Ma doare in spate la rinichi acl și atat.Probabil curent sau? Nu ma ustura când urinez și nici nu e cu sange

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil ai IPOHONDRIE, ca ti-ai facut 2 conturi ca sa scrii in fiecare zi alte simptome.

Daca esti bolnav mergi la medic!

https://www.tpu.ro/utilizator/acsqfb/intrebari/
https://www.tpu.ro/utilizator/acwrqb/intrebari/

| Cipi1212 a răspuns:

Depinde.

| shyde a răspuns:

Nu te culca pe ureche ca e de la curent. Mergi la un urolog sa iti scaneze rinichii, sau un specialist in zona ta cu ecografie. Fa si o proba urinara la un laborator. Cam astea sunt de facut, si sa bei ceaiuri renale de la plafar pe langa tratamentul pe care il primesti, daca il primesti de la un specialist.

| Rredhead8 a răspuns:

Mergi la medic