| yoloqerty a întrebat:

Limba geografica e permanenta?
Am observat ieri ca am ceva de genul si cred ca e o reactie la o chestie pe care am luat-o inca nu stiu ce.
Odata ce am vazut-o ( inainte nu aveam ) nu mai dispare?
Daca da in cat timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| emilitalia a răspuns:

Simptomele pot dura zile, luni sau ani și pot fi:

pete (leziuni) netede, cu margini neregulate pe partea superioară a limbii sau pe părțile laterale
senzație de durere sau de arsură (mai ales la consumul de alimente condimentate sau acide)
modificări ale localizării, dimensiunii și formei petelor
Prezintă-te la medic dacă manifești vreunul dintre simptomele enumerate mai sus.