| OtherEmoKid a întrebat:

M-a pus un baiat de la scoala sa las intrebarea asta pe TPU :,, Daca am 12 ani si am 1.52 m si 50 kg sunt gras? "

REPET ACEASTA INTREBARE NU ESTE A MEA! Cel mai bun raspuns primeste FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Aceste date nu spun foarte mult despre o persoana, mai ales in perioada de crestere. Dar ar fi bine sa faca un sport, ca sa se dezvolte armonios.

| Amiiii69 a răspuns:

Este mediu..Plus ca noi suntem in crestere pana la 18 ani asa ca sa nu isi faca griji ca este prea gras sau prea scund. Avem tot timpul sa crestem sa ne ingrasam sa ne inaltam :*