| Avadan_Alex_2002 a întrebat:

M-a zgariat o pisica pe mana si mi-a dat sangele, ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nimic. Pune un pic de spirt, palinca, ceva si gata. Daca pisica te-a zgariat in joaca nu-i problema. Daca parea furioasa ar fi bine sa mergi la urgenta si sa spui ce s-a intamplat. Sa nu fie cu probleme.

| Adry05 a răspuns:

Nimic, ori lasi sa se vindece ori poti da cu niste apa oxigenata daca ti-e frica ca se infecteaza.