| MihaiG9192 a întrebat:

M-am simtit foarte ciudat in ultima perioada...am stat la calculator si intre timp a inceput sa imi fie foarte cald. Au trecut 20 de minute si am inceput sa ametesc. Am avut o stare de inconstienta si apoi nu mi-am simtit o parte din corp, muschii au inceput sa tremure necontrolat... de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Stare neurologică acută când creierul nu primește ceea ce are nevoie sau este intoxicat cu ceva. Ce ai mâncat. băut, medicamente, droguri, țigări cafaa alcool? Spui în ultima perioadă? De când, cât de frecvent zilnic, cât dura starea?
Este o situație care are nevoie neapărat de consult medical.
În urma unei asemenea stări netratate, dacă nu este cineva lângă tine, poți intra în comă și dacă nu ești dus rapid la urgență, risc major. Nu este de glumit.

| MihaiG9192 explică (pentru sadrian46):

Nu fumez, nu beau cafea, bautura alcolica sau droghez. Starea a durat aproximativ 30 de secunde, iar tot timpul ma simt obosit si parca nu pot fi atent pe anumite lucruri. Vreau sa mentionez ca inainte sa patesc lucrul asta...am luat Osteocare si paracetamol aproape in fiecare zi.

| sadrian46 a răspuns (pentru MihaiG9192):

Căt timp le-ai luat în fiecare zi? Fiecare medicament are o listă de contra indicații. Când ei două, efectele contraindicate se cumulează. Citește cu atenție prospectele la ambele.
Vezi dacă osteocare nu provoacă dependență. Lasă să treacă 3 săptămâni de la incetarea tratamentului și vezi dacă mai ai simptome.

| Furnicuta000 a răspuns:

Simptome tipice unui atac de panica

| Anonim974 a răspuns:

S-ar putea sa ai scurgeri de gaze în camera, deschide geamul pentru a aerisi camera. În cazul în care nu îți revi ar trebui sa consulți un medic