| tyxuu69 a întrebat:

Ma contraziceam cu o prietena.
Am inteles ca pentru albirea dintilor e eficient bicarbonatul de sodiu sau sarea de bucatarie.
Cele doua vin amestecate cu pasta de dinti sau se freaca dintii doar asa?
Se pot combina?! Adica sa se foloseasca ambele deodata?!
Astept raspunsuri concrete. Multumeschappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MrEvil89 a răspuns:

Doar pui sare pe periuta de dinti si te speli.sarea e mai recomandata deoarece intareste si gingiile

| KellyGreen a răspuns:

Deci daca incepi sa te speli cu sare si bicarbonat pe dinti itit spun eu ca o sa te doarara ingrozitor dintii si sa stii ca pentru ca oamnei sa nu isi mai distruga dintii cu sare si bicarbonat s-a inventat pudra de albit dintii care e 9 lei si se gaseste la farmacie si iti spun eu ca daca o folosesti cu regularitate ti se albesc dintii. Eu pun pe periuta de dintii pasta de dinti apoi pun periuta cu pasta in pudra de albit dinti o bag in pudra de 2-3 ori apoi ma spal pe dinti normal si cam in 2 saptamani ti se albesc dintii de nici nu iti vine sa crezi+ ca pudra se gaseste in mai multe arome( fructe de padure, menta, portocale etc).