| 423423rw a întrebat:

ma doare spatele in jos adica oleaca mai sus de fund. Trebue sa stau drept mereu altfel ma doare. Daca vreau sa ma aplec trebuie sa ma pun in genunchi. M a apucat asta la scoala pe sala dintr-o data. Nu stiu cum naiba dintr-o data si cadeam pe jos ma spijineam de pereti. Trebuia sa stau drept de tot drept ca altfel cadeam pe jos daca nu ma sprijineam de ceva. Funa celui mai bun raspuns. Va rog sa ma ajutati. Apreciez.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Mi-e teama sa nu fie inceput de hernei de disc, cu toate ca esti micut dar se intampla. Programeaza-te la un doctor neurolog, vorbeste cu ai tai si te duci si faci un RMN. Eu sunt operat si stiu ce inseamna. Nu neglija spatele pentru ca nici nu stii ce pierzi. Sanatate maxima.

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Un mers de urgenta la doctorul neurolog si apoi vezi ce iti recomanda.

Chestiile astea de schelet si coloana greu trec singure. Sau aproape deloc.

Nu astepta prea mult sa se accentueze.
Pot fi si alte chestii cand ai dureri in zona lombara, precum rinichii.

De aceea e mai bine sa mergi la medic si sa eviti sa te tratezi singur.

| bogabogdan a răspuns:

Incearca sa iti schimbi salteaua de la pat. laughing