| Xaxaxaxaxa a întrebat:

mă numesc daniel și am o problema cred mentala. am 20 de ani și de întâmplă ceva ciudat cu mine.
Mă legăn noaptea cate 2, 3,4 ore și că și cum în timp ce mă legăn vorbesc singur și îmi închipui vise, gen că sunt rege sau că am puteri supranaturale etc. Menționez că sunt un băiat deștept, muncesc. Dacă spun asta cuiva nu mă va crede nimeni că nimeni nu de așteaptă la așa ceva din partea mea. Fac asta de la o vârstă fragedă. Ce boala am sau ce se întâmplă? ( Va rog fara comentarii urate asta chiar e serios)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te legeni voit?

| Xaxaxaxaxa explică (pentru anonim_4396):

Da,, și treabă e că îmi place...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Xaxaxaxaxa):

Pai atunci care-i problema?

| AnoAnonima0 a răspuns:

Dami un mesaj privat ca asa patesc si eu.

| SilviaPunct a răspuns:

Ai avut vreun soc in copilarie? Iei vreo pastila ziua?

| Xaxaxaxaxa explică (pentru SilviaPunct):

Nu i-au nici-o pastila, da am avut un joc in copilărie!

| Xaxaxaxaxa explică (pentru SilviaPunct):

Nu i.au pastile și soc da am avut dar am trecut peste ....adică nu mai mi.e groaza de ce mi-aș întâmplat. Ai idee ce se întâmplă?

| SilviaPunct a răspuns (pentru Xaxaxaxaxa):

Poate te gandesti sa consulti un psiholog/psihiatru mai indicat. Nu este cazul sa stai asa, nici nu te odihnesti.

| RoseBlack01 a răspuns:

De legănat mai puțini se leagana ca tine, dar majoritatea dintre noi ne inaginam diverse lucruri care nu se intampla de fapt.
Daca vrei sa fii sigur poti merge la un psihiatru. happy

| Roxana9339 a răspuns:

Hei! Eu am 14 ani si fac asta. Uneori, noaptea ma legan, nu stiu de ce ( si sora mea face la fel si ea are 21 ani). In timp ce ma legan nu imi imaginez vise, dar pana adorm ma gandesc la niste lectii pe care le-am invatat sau imi repet vreo lectie sau ceva ce am invatat, in minte ( stiu, e cam ciudat). Eu zic ca nu este nimic de care sa-ti faci griji. Sper ca te-a ajutat raspunsul meu cat de cat.