| Valer90 a întrebat:

ma poate ajuta si pe mine cineva cu o reteta de ingrasare sau niste suplimente bune? ma ingrijoreaza faptul ca am slabit mult in ultima perioada...mentionez ca sunt fumatorcrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Incearca sa mananci cu o masa in plus decat de obicei!
Dulciurile, iar aduc cateva procente spre ingrasare!
Vitaminele nu ti le-as recomanda din proprie experienta!

| IloveME a răspuns:

Normal sunt 3 mese la zi, daca respecti atat mesele cat si orele atunci mananca 4!
Dulciurile iar au un procent spre ingrasare!
Vitaminele nu ti le-as recomanda, din proprie experienta!

| PhenomRuLeZzZ a răspuns:

Fastfood.KFC,etc.

| Crist33na a răspuns:

Buna! Eu te pot ajuta doar cu un sfat, in schimb nu ezita sa mai ceri si alte sfaturi, sau sa consulti un nutritionist. In primul rand trebuie sa ai mese regulate: adica 3 mese pe zi si 2 gustari. Mesele sa contina proteine, carbohidrati etc, si gustarile sa fie compuse dintr-un fruct sau o leguma depinde ce ai la dispozitie sau ce iti place. Iar ca suplimente iti recomand vitaminele B, C, Zinc, Calciu, Magneziu. Acestea te ajuta sa ii dai organismului ce are nevoie, dar nu te scuteste de un regim alimentar bine definit. Deci cosuma mai multe fainoase, oua, lactate multe, fructe, legume, mult peste. Iar dupa ce iti reglezi alimentatia si te simti in stare, fa-ti un abonament la sala pentru a creste masa musculara. In cazul in care nu ai timp de la sala incearca sa faci miscare multa. Conditia fizica alaturi de alimentatie te ajuta sa obtii o greutate optima pentru varsta si inaltimea ta. Mult succes!

| DraudeS a răspuns:

Mergi la medicul tau si propune sa-ti dea o reteta de Tonotil - N (Asta in caz ca NU mananci). Daca tu mananci regulat, ai arderile rapide, asta-ti este organismu' si asa trebuie sa ramana.

Sanatate!

| SaveTheNature a răspuns:

Salut! Eu am 1.74 si 64 kg. Deci sunt slabut, si am incercat nenumarate metode de a ma ingrasa.
Cel mai bine a dat rezultate sala. Am inceput sa merg la sala de forte si chiar s-au schimbat lucrurile.
Si eu am fumat dar m-am lasat. Secretul este sa citesti cat mai multe articole cu efectele fumatului asupra organismului.
Eu am vizionat filmulete pe you tube, am citit articole etc.
De ex cancerul la plaman este cel mai raspandit cancer si se datoreaza aproape exclusiv fumatului. Deci cine se imbolnaveste de cancer de plaman -este clar ca este sau a fost fumator.
Daca ai o viata anapoda trebuie sa o schimbi (daca te culci la ore foarte tarzii, pirezi nopti, bei cola, fanta si mananci cipsuri si salamuri si carnati nu prea esti pe drumul cel bun.
Dupa cum am mai spus -mergi la sala si consuma carne proaspata -e cel mai sigur mod de a te ingrasa sanatos.

| Valer90 explică:

Va multumesc tuturor pentru ajutorul acordat...in primul rand tigarile sunt principalul motiv al dereglarilor organismului si o sa fac tot posibilul sa ma las...va multumesc inca o data

| Azµre a răspuns:

Fără suplimente!
O alimentați sănătoasă și atăt!